Panasonic ERJ-U14F18R0U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 18ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
PanasonicERJ-14NF18R0U
Res Thick Film 1210 18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0718RL
Res Thick Film 1210 18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJP14F18R0U
Res Thick Film 1210 18 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 17.8 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14F17R8U
Res Thick Film 1210 17.8 Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 18.7 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Anti-Sulfured Thick Film 1210 18 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Res Thick Film 1210 18 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1210 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 18OHM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 18 Ohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU14F18R0U
Panasonic ERJU14F18R0U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 18R, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 18ohm; Product Range: ERJU14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)