Panasonic ERJ-U02F8871X
Res Thick Film 0402 8.87K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-2RKF8871X
Res Thick Film 0402 8.87K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ2RKF8201X
Res Thick Film 0402 8.2K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 8.06K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 8870ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 8.87Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 8.87KOHM
Panasonic ERJU02F8871X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
ERJ Series 0402 8.87 kO ±1% 0.1 W ±200 ppm/°C Anti-Sulfurated Resistor
Resistance:8.87kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:ERJ-U02 Series; Voltage Rating:50V RoHS Compliant: Yes