Panasonic ERJ-U02F8202X
Res Thick Film 0402 82K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERJ-U02F8202X11,48710KTape & Reel
2h
TTIERJ-U02F8202X20,00010KTape & Reel
2h
TMEERJU02F8202X010K
13h
NewarkERJ-U02F8202X010KCut Tape
Onlinecomponents.comERJ-U02F8202X010KBulk
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Newark
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 82K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ-U02F7682X
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 76.8Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
PanasonicERJ-U02F7502X
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 0402 75K OHM 1% SMD
Res Thick Film 0402 78.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) 200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T
Res Thick Film 0402 75K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 82000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 0402 82K OHM 1% SMD
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 82Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 82KOHM
RES, THICK FILM, 82K, 1%, 0.1W, 0402, REEL
Panasonic ERJU02F8202X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 82K, 1%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:82Kohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ-U02F8202X