Panasonic ERJ-U02F4702X
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet0 页0 年前
Datasheet8 页5 年前
Datasheet0 页0 年前
Newark
Future Electronics
Farnell
3 个月趋势:
-20.63%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-U02F5102X
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 51Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
PanasonicERJ-U02F5112X
Res Thick Film 0402 51.1K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF4702X
Res Thick Film 0402 47K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 47KOHM
RES, THICK FILM, 47K, 1%, 0.1W, 0402, REEL
Resistance:47Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:Erju Series; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U02F4702X.