Panasonic ERJ-U02F3010X
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 301ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Master Electronics
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 301 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 330 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKF3300X
Res Thick Film 0402 330 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RKF3000X
Res Thick Film 0402 300 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 280 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0402 301 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 301OHM
Panasonic ERJU02F3010X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
ERJ Series 0402 301 O ±1% 0.1 W ±200 ppm/°C Anti-Sulfurated Resistor