Panasonic ERJ-U02F27R0X
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Farnell
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.75%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
相关零件
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ2RKF27R0X
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF24R9X
Resistor Thick Film 0402 24.9 Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2RKF27R4X
Res Thick Film 0402 27.4 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 27ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 27ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 27OHM
RES, THICK FILM, 27R, 1%, 0.1W, 0402, REEL
Panasonic ERJU02F27R0X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 27R, 1%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:27Ohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ-U02F27R0X