Panasonic ERJ-U02F2490X
Res Thkflm Anti-sulfurated 0402 249 Ohm 1% SMD
数据表
价格与库存
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页5 年前
Datasheet0 页0 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.00%
相关零件
125mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 270Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-2RKF2490X
Resistor Thick Film 0402 249 Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2RKF2700X
Res Thick Film 0402 270 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Chip Resistor 1% 200ppm/C 249Ohm 100mW
249¦¸ ¡À1% 100mW ¡À200ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm
Res, 249R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0402; Resistance:249Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant, High Reliability Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U02F2490X