Panasonic ERJ-U02F1202X
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页8 年前
Electro Sonic
Newark
Farnell
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.49%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 12000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.2W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERJ2RKF1202X
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF1302X
Res Thick Film 0402 13K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 12.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 12000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 12K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 12KOHM
Panasonic ERJU02F1202X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 12K, 1%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:12Kohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ-U02F1202X