Panasonic ERJ-U02F1201X
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
UnikeyICERJ-U02F1201X19,56110KTape & Reel
13h
TTIERJ-U02F1201X20,00010KTape & Reel
18h
NewarkERJ-U02F1201X010KTape & Reel
Onlinecomponents.comERJ-U02F1201X010KBulk
AvnetERJ-U02F1201X010K
4d
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Electro Sonic
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ2RKF1201X
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKF1241X
Res Thick Film 0402 1.24K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1200ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 1.2KOHM
RES 1.2K OHM 1% 1/10W 0402 SMD
RES, THICK FILM, 1K2, 1%, 0.1W, 0402, REEL
Panasonic ERJU02F1201X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Res, Thick Film, 1K2, 1%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:1.2Kohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ-U02F1201X