Panasonic ERJ-PB6D5363V
Res Thick Film 0805 536K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-PB6D4873V
Res Thick Film 0805 487K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PB6D4993V
Res Thick Film 0805 499K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6RED5603V
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±0.5% 560kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRD07560KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 560000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 536kOhms 0.25W 1/4W
RES SMD 536K OHM 0.5% 1/4W 0805
Chip Res, Thick Film, 536K, 0.25W, 0805; Resistance:536Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-PB6D5363V