Panasonic ERJ-PB6D1021V
Res Thick Film 0805 1.02K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet2 页10 年前
Newark
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.39%
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ6RBD1001V
Res Thick Film 0805 1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6RBD1101V
Res Thick Film 0805 1.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D9530V
Res Thick Film 0805 953 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRE0805DR-071KL
RESISTOR, 0805, 1K, 0,5%
Yageo GroupRT0805DRE071KL
125mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRE071K1L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0805 1.1kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ-PB6D1101V
Res Thick Film 0805 1.1K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 1K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAT0805DRE071KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Res High Precision Thick Film 0805 1.02k Ohm 0.5% 1/4W ±50ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1020ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 1020½, 0.5%, 0805, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERJPB6D1021V - High Precision Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 1K02, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 1.02kohm; Product Range: ERJPB6 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance To
Chip Res, Thick Film, 1K02, 0.25W, 0805; Resistance:1.02Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB6D1021V