Panasonic ERJ-PB6B2700V
Res SMD 270 Ohm 0.1% 1/4W 0805
数据表
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
3 个月趋势:
-0.05%
相关零件
PanasonicERA6AEB271V
Res Thin Film 0805 270 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07270RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 270Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA6AEB2490V
Res Thin Film 0805 249 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-6AEB2430V
Res Thin Film 0805 243 Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07280RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 280ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 294ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/4W 0805
270¦¸ ¡À0.1% 250mW ¡À50ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*700¦Ìm
CHIP RES, THICK FILM, 270R, 0.25W, 0805;; CHIP RES, THICK FILM, 270R, 0.25W, 0805; Resistor Case Style:0805 ^2012 Metric]; Resistance:270ohm; Product Range:ERJPB6 Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Type:Thick