Panasonic ERJ-PB3D9762V
Res Thick Film 0603 97.6K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet2 页10 年前
Newark
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603DRE0797K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 97600ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRE0603DRE07100KL
Res Thick Film 0603 100K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3RBD1003V
Res Thick Film 0603 100K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PB3D1003V
Res Thick Film 0603 100K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3RBD9102V
Res Thick Film 0603 91K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE07100KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 100kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-PB3D9102V
Res Thick Film 0603 91K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 90.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRT0603DRE0790K9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 90900ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
Res High Precision Thick Film 0603 97.6k Ohm 0.5% 1/5W ±50ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.5%, 97.6Koh
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 97.6kOhms 0.2W 1/5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 97600ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.2W, 97600½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERJPB3D9762V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, AECQ200, THICK FILM, 97K6, 0603; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistance:97.6kohm; Product Range:ERJPB3 Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 0.5%; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard:AEC-Q200; SVHC:No SVHC (12-Jan-2017)
Chip Res, Thick Film, 97K6, 0.2W, 0603; Resistance:97.6Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB3D9762V