Panasonic ERJ-PB3D5762V
Res Thick Film 0603 57.6K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet2 页10 年前
element14 APAC
Panasonic SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0603DRE0757K6L
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0603 57.6kOhm 0.5% Paper T/R
PanasonicERJ3RBD5602V
Res Thick Film 0603 56K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RBD6202V
Res Thick Film 0603 62K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB3D6192V
Res Thick Film 0603 61.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRE0603DRE0756KL
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0603 56kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0603DRE0753K6L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 53600ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-PB3D5492V
Res Thick Film 0603 54.9K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603DRE0762KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 62kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res High Precision Thick Film 0603 57.6k Ohm 0.5% 1/5W ±50ppm/°C Molded T/R
Avnet Japan
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±50ppm/C 57.6kOhms 0.2W 1/5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 57600ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.2W, 57600½, 0.5%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERJPB3D5762V - High Precision Chip Resistors
RES, AECQ200, THICK FILM, 57K6, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 57.6kohm; Product Range: ERJPB3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To
Chip Res, Thick Film, 57K6, 0.2W, 0603; Resistance:57.6Kohm; Resistance Tolerance:± 0.5%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Precision Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPB3D5762V