Panasonic ERJ-PB3B9091V
9.09 kOhms 0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
数据表和文档
Future Electronics
3 个月趋势:
-35.69%
相关零件
PanasonicERJ-PB3B8201V
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB3B8661V
Res Thick Film 0603 8.66K Ohm 0.1% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 8.45Koh
Yageo GroupRT0603BRD079K09L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 9.09kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD078K66L
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 8.66kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD078K2L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 8.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 9.09kOhms 0.2W 1/5W
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/5W 0603
CHIP RES, THICK FILM, 9K09, 0.2W, 0603;; CHIP RES, THICK FILM, 9K09, 0.2W, 0603; Resistance: 9.09kohm; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Power Rating: 200mW; Resistor Case / Package: 0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology: Thick