Panasonic ERJ-PA3F1873V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 187k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.45%
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-04-11
相关零件
TE ConnectivityCRGH0603F180K
Res High Power Thick Film 0603 180k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJPA3F2003V
Res Thick Film 0603 200K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PA3F1783V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 178k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 205000 ½, 1 %, 0.25 W
描述
Avnet Japan
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 187000 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 187000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F1873V
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 187K
Panasonic ERJPA3F1873V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 187K, 1%, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 187kohm; Product Range: ERJPA3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%