Panasonic ERJ-P14F1003U
Res Thick Film 1210 100K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ14NF1003U
Res Thick Film 1210 100K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1210FR-07100KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 100kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJU14F1003U
Res Thick Film 1210 100K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 100K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 90900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
描述
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 100000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 100000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
THICK FILM SMNT RESISTOR 1210 CASE 100KOHM +/-1% 0.5W +/-100PPM/DEGC
Panasonic ERJP14F1003U - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 100 Kohm, 500 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14F1003U
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Manufacturer Article n°: Construction form: 1210 Housing type: 1210 Resistor type: Anti-Surge Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 100 kOhm
RES, 100K, 1%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 100kohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%
RESISTOR, SURGE, 1210, 1%, 100K; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; Resistor Mounting:SMD; External Depth:2.5mm; External Length / Height:0.6mm; External Width:3.2mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:400V; Package / Case:1210; Reel Quantity:5000; Series:ERJP; Termination Type:SMD