Panasonic ERJ-P08J473V
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
Farnell
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ473V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 47kOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.667W(2/3W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Anti-Surge /Anti-Pulse High Power Thick Film Chip Resistors / 1206 / 5% / 47000O
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J473V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 47000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP
THICK FILM SMNT RESISTOR 1206 CASE 47KOHM +/-5% 0.66W +/-200PPM/DEGC
Panasonic ERJP08J473V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 47K, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 47kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ± 5%;