Panasonic ERJ-P08J470V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet8 页11 年前
Master Electronics
Electro Sonic
Arrow Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.32%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ470V
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 47 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
ERJ Series 1206 47 Ohm 0.66 W ±5 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 47Ohm ±200ppm/C
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 47ohm, 7 inch reel
Resistance:47Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:660Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:Erj-P08 Series; Temperature Coefficient:± 200Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P08J470V.