Panasonic ERJ-P08J391V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Farnell
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ391V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 390 Ohm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.00039ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
660mW Thick Film Resistors 1kV ±5% ±200ppm/℃ 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J391V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 390ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 390 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 390Ohm ±200ppm/C
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 390ohm, 7 inch reel
SMD Resistor 1206 390Ω ±5% 2/3W ±200ppm/℃