Panasonic ERJ-P08J270V
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+17.21%
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ270V
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 27 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 27 Ohms 5% Tolerance 200 PPM
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.25W 1/4W
描述
660mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 27Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.667W 2/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J270V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 27 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 27ohm, 7 inch reel
Panasonic ERJP08J270V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 27R, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 27ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ± 5%; T