Panasonic ERJ-P08J222V
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.91%
下载
Ultra Librarian
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ222V
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res, 2K2, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Vishay RCG12062K20JNEA
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
2.2 kOhms ±5% 0.667W, 2/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J222V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 2200 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 2.2kOhm ±200ppm/C
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 2.2Kohm, 7 inch ree
Panasonic ERJP08J222V - Small & High Power Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 2K2, 5%, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.2kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor; Available until stocks are exhausted Alternative available