Panasonic ERJ-P08J1R8V
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 5% 0.33W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页11 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ1R8V
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-T08J1R8V
Yageo GroupRC1206JR-071R8L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.8Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
描述
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1.8 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 1.8ohm, 500V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Panasonic ERJP08J1R8V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 1.8 Ohm, 660 Mw, - 5%, 500 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08J1R8V
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 1.8Ohm -100/ +600ppm/C
RES, 1R8, 5%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.8ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tol
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1.8 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = -100 ... 600 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206