Panasonic ERJP08J1R0V
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 0.33W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
Master Electronics
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Panasonic ERJP08J1R0V 符号、封装和 3D STEP 模型。
下载
Ultra Librarian
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8GEYJ1R0V
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4W -100ppm/¦C to 600ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP08J1R1V
Res Thick Film 1206 1.1 Ohm 5% 0.667W(2/3W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJT08J1R0V
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/3W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73K2B1R0JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-071RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
660mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P08J1R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 1 ½, 5 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 5%, 1ohm, 7 Reel
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.667W 2/3W 1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJP08J1R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 1R, 5%, 0.66W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1ohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Te
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 1 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = -100 ... 600 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206