Panasonic ERJ-P08F68R0V
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 个月趋势:
-10.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
相关零件
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ8ENF68R0V
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 68ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206FR-0768RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0768RL
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 1206 68 Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 68 Ω, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F68R0V
Res, 68R, 0.66W, 500V, Thick Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08F68R0V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 68Ohm 0.667W 2/3W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 68ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 68 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 1206 68ohms 0.66W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP08F68R0V - Small & High Power Chip Resistors
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 68 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206