Panasonic ERJ-P08F4123V
Res Thick Film 1206 412K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJP08F3743V
Res Thick Film 1206 374K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP08F3903V
Res Thick Film 1206 390K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 430K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 412 kΩ, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F4123V
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 412000 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 412000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 412Kohms 0.66W 1% AEC-Q200
RES, 412K, 1%, 0.66W, 1206, THICK FILM
Panasonic ERJP08F4123V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 412K, 1%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 412kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 412 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206