Panasonic ERJ-P08F3921V
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
Farnell
Newark
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.14%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ8ENF3921V
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206FR-073K92L
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-103K92L
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-073K92L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3920ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.92kOhm 0.25W 1/4W
描述
Res Thick Film 1206 3.92K Ohm 1% 0.667W(2/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 3.92 kΩ, 0.66 W, ±1 %, ERJP08F3921V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.66W, 3920ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 3920 ½, 1 %, 0.66 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 1%, 3.92Kohm, 7 Ree
Panasonic ERJP08F3921V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 3.92 Kohm, 660 Mw, - 1%, 500 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP08F3921V
RES, 3K92, 1%, 0.66W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.92kohm; Product Range: ERJP08 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 660mW; Resistance
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 3.92 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 660 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 500 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.6 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206