Panasonic ERJ-P03F37R4V
Res Thick Film 0603 37.4 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERJ-PA3F37R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 37.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJP03F39R0V
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F39R
Res High Power Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 3.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 37.4 Ω, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F37R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 37.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 37.4 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP03F37R4V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 37.4 Ohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F37R4V
RES, 37R4, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 37.4ohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To