Panasonic ERJ-P03F22R0V
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet8 页11 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-78.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE Connectivity / AMP8-1879507-9
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 22ohm, 50V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJPA3F22R0V
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJP03F22R1V
Res Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F21R0V
Res Thick Film 0603 21 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 20 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 0603 22 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 22ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 22Ohm ±200ppm/C
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 22 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP03F22R0V - Small & High Power Chip Resistors
RES, 22R, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 22ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 1%; T
Res, Thick Film, 22R, 1%, 0.2W, 0603; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:22Ohm; Potencia Nominal:200Mw; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:150V; Tipo De Resistencia:0603 [1608 Metric] |Panasonic ERJP03F22R0V
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 22 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603
RESISTOR, SURGE, 0603, 1%, 22R; Resistance:22ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0603; Resistor Mounting:SMD; External Depth:0.8mm; External Length / Height:0.45mm; External Width:1.6mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Overload Voltage:200V; Package / Case:0603; Reel Quantity:5000; Series:ERJP; Termination Type:SMD