Panasonic ERJ-L08KJ50MV
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 5% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-02-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-8CWJR050V
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8BWJR050V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.05ohm, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRL1206JR-070R05L
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1000ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPE1206JRM7W0R05L
Res Metal Film 1206 0.05 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8BWJR051V
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R
描述
Resistor;Thick Film;Res 0.05 Ohms;Pwr-Rtg 0.33 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
ERJ Series 1206 50 mOhm 0.33 W ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 0.05ohm, 0.1285V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.333W 1/3W 50mOhm ±100ppm/C
LOW RESISTANCE THICK FILM CHIP RESISTOR
Panasonic ERJL08KJ50MV - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 0.05OHM, 330mW, 5%, SMD; Produ; RESISTOR, 0.05OHM, 330mW, 5%, SMD; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistors; Resistance:0.05ohm; Power Rating:330mW; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:1206 ^3216 Metric]