Panasonic ERJ-L06UJ75MV
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 5% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet10 页8 年前
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
TE Connectivity / AMP2176054-5
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.075ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP2176054-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.068ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityRLP73M2AR082JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.082 Ohm 5% 1/4W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-L06UF75MV
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors ±5% 68mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 0.075 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 200ppm/C to 800ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Chip Res, Low Ohmic, 0805 5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-L06UJ75MV
Thick Film Chip Res, Low ohmic, 0805 5% 75 mili oh
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.25W 1/4W 75mOhm ±100ppm/C