Panasonic ERJ-B2BF6R2V
Res Thick Film 0612 6.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B2BF5R6V
Res Thick Film 0612 5.6 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJB2BF6R8V
Res Thick Film 0612 6.8 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 5.62 Ohm 1% 1/4W ¦100ppm/¦C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 5.9 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
ERJ Wide 1206 (3216Metric) 0612 Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 6.2Ohm 1W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 6.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RES, THICK FILM, 6R2, 1%, 1W, 1206 WIDE
Panasonic ERJB2BF6R2V - Current Sensing Chip Resistors
Res, Thick Film, 6R2, 1%, 1W, 1206 Wide; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:6.2Ohm; Potencia Nominal:1W; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tensión Nominal:200V; Tipo De Resistencia:1206 Wide |Panasonic ERJ-B2BF6R2V