Panasonic ERJ-B1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页11 年前
Newark
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.18%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJC1CFR068U
Res Thick Film 1020 0.068 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
PanasonicERJ-C1CFR062U
Res Anti-Sulfured Thick Film 1020 0.062 Ohm 1% 2W ±150ppm/°C Molded Emboss T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-4
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.068 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.068ohm, 0.1844V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 1020 68.1m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Plastic T/R
TE Connectivity / AMP3-2176157-3
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.062 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.068ohm, 0.2608V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5125Metric) FIXED RESISTOR RL 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 68mOhm ±1000ppm/C
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.068ohm, 200V, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Wide 2010 (5025Metric) 1020 FIXED RESISTOR ERJ 0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm 2W 68mOhm ±150ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.06ohms 1% Tol AEC-Q200
Panasonic ERJB1CFR068U - Current Sensing Chip Resistors
2010 Wide terminal SMD resistor, 2010 Wide termina
CURRENT SENSE RES, 0R068, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.068ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperat
Thick Film Resistor, 0.068Ohm, 1%, 2010; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:0.068Ohm; Potencia Nominal:2W; Tolerancia De Resistencia:± 1%; Tipo De Resistencia:2010 Wide; Tipo De Empaquetado:Cinta Precortada |Panasonic ERJB1CFR068U