Panasonic ERJ-B1CFR056U
Res Thick Film 1020 0.056 Ohm 1% 1W ±150ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Panasonic
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-01-15
相关零件
PanasonicERJC1CFR056U
Res Thick Film 1020 0.056 Ohm 1% 2W ±150ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
TE Connectivity / AMP3-2176157-2
Res Current Sense Metal Foil 2010 0.056 Ohm 1% 3/4W ±50ppm/°C Molded Emboss T/R
Res Thick Film 2010 0.056 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±1000ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 2010 0.056 OHM 1/2W 1% SMD
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.056ohm, 0.1673V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 2010 56mOhm 1% Emboss T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.056ohm, 200V, 1% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 1020
Wide 2010 (5025Metric) 1020 FIXED RESISTOR ERJ 0.098Lx0.197W 2.50mmx5.00mm 2W 56mOhm ±150ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1020 0.05ohms 1% Tol AEC-Q200
Panasonic ERJB1CFR056U - Current Sensing Chip Resistors
2010 Wide terminal SMD resistor, 2010 Wide termina
CURRENT SENSE RES, 0R056, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.056ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor; Available until stocks are exhausted
Resistor, Thick Film, 0.056Ohm, 1%, 2010; Resistance:0.056Ohm; Product Range:Erj-B1 Series; Resistor Case/Package:2010 Wide; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJB1CFR056U