Panasonic ERJ-B1BFR56U
Res Thick Film 1020 0.56 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页11 年前
Farnell
Newark
Master Electronics
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.21%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2012-01-15
相关零件
PanasonicERJ-C1BFR56U
Res Thick Film 1020 0.56 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
Res Thick Film 2010 0.51 Ohm 1% 1W 100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2010 0.604 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
2010 3/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.511ohms 1% 100PPM
2010 3/4WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors 0.523ohms 1% 100PPM
PanasonicERJC1BFR51U
Res Thick Film 1020 0.51 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive
描述
High Power Wide Term Chip Resistor 2010 0.56 ohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.56ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
FIXED RESISTOR 2010 Chip Resistor 1% 100ppm/C 560mOhm 2W
Panasonic ERJB1BFR56U - Current Sensing Chip Resistors
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Erj Series, 0.56 Ohm, 2 W, - 1%, 200 V, 2010 Wide Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJB1BFR56U
CURRENT SENSE RES, 0R56, 1%, 2 W, 1020; Resistance: 0.56ohm; Product Range: ERJB1 Series; Resistor Case Style: 1020 [2550 Metric]; Power Rating: 2W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperatur