Panasonic ERJ-B1AJ101U
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Panasonic
Datasheet3 页11 年前
Master Electronics
Farnell
DigiKey
Electro Sonic
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJB1AF910U
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 91ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1020
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1020
RESISTOR, WIDE TERMINAL, 100R, 2010 WIDE CASE STYLE, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
Panasonic ERJB1AJ101U - Current Sensing Chip Resistors
High Power Chip Res, 1020 , 5% 7 inch reel, 100 oh
RESISTOR, WIDE TERMINAL, 100R, 2010, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:2010; Series:ERJB1