Panasonic ERJ-8GEYJ205V
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet7 页5 年前
Datasheet6 页11 年前
Datasheet7 页13 年前
Farnell
3 个月趋势:
+0.00%
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Yageo GroupRC1206JR-072ML
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 2MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-072ML
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2M Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2200000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-071M8L
RC FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 1.8MOhm 0.25W 1/4W
描述
Resistor;Thick Film;Res 2 Megohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
Thick Film Res, 1206, 2M ohm, 5%, tape/reel, automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, -400,150ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistors - SMD 1206 2Mohms 5% Tol AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 2000000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2MOhm -400/ +150ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ205V - General Purpose Chip Resistors
RES, 2M, 5%, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2Mohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: T; Available until stocks are exhausted Alternative available