Panasonic ERJ-8BWJR056V
Res Thick Film 1206 0.056 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
Burklin Elektronik
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
相关零件
TE Connectivity / AMP1-2176056-9
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.056 Ohm 5% 1/2W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-B2CFR056V
Res Thick Film 0612 0.056 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 56mOhm 1% Paper T/R
TE ConnectivityRLP73N2BR051JTD
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±300ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R
UR73 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56mOhm 0.5W 1/2W
描述
Thick Film Chip R,1206,ultra Low Ohmic5% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8BWJR056V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.056ohm, 0.2366V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 1W 56mOhm ±100ppm/C