Panasonic ERJ-8BWFR056V
Res Thick Film 1206 0.056 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
JRH Electronics
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.67%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2009-12-28
相关零件
PanasonicERJ-B2CFR056V
Res Thick Film 0612 0.056 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
UR73 FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56mOhm 0.5W 1/2W
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 56mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-L08UF54MV
Thick Film Chip Res Low Ohmic 1206 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-L08UF54MV
PanasonicERJ-L08UF53MV
Thick Film Chip Res Low Ohmic 1206 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-L08UF53MV
Res Thick Film 1206 0.056 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive
描述
RES 0.056 OHM 1% 1W 1206 / 56 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.056ohm, 0.2366V, 1% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
ERJ Series 1206 56 mOhm 1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 500mW 56mOhm 卤100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;RES 0.056 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 1%;SMT;1206
Resistor, 0R056, 1%, THICK FILM, 1206;
Panasonic ERJ8BWFR056V - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1206, 0R056, 1%, 0.5W; Power Rating:0.5W; Resistance:0.056ohm; Tolerance, Resistance:± 1%; Series:ERJ8B; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; ;RoHS Compliant: Yes