Panasonic ERJ-8BWFR051V
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
Master Electronics
Farnell
element14
3 个月趋势:
-56.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-12-28
相关零件
PanasonicERJ8CWFR050V
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-B2CFR051V
Res Thick Film 0612 0.051 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 150ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 1206 0.05 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.05ohm, 0.2236V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ8CWFR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.051ohm, 0.2258V, 1% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 500mW 51mOhm ±100ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1206 0.051ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
RESISTOR;THICK FILM;RES 0.051 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 1%;SMT;1206
Panasonic ERJ8BWFR051V - Current Sensing Chip Resistors
Res, R051, 1%, 1W, Thick Film, 1206; Resistance:0.051Ohm; Product Range:Erj-8Bw Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8BWFR051V