Panasonic ERJ-8BWFR011V
Res Thick Film 1206 0.011 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet4 页9 年前
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.20%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-11-15
相关零件
PanasonicERJ8CWFR011V
Res Thick Film 1206 0.011 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8CWFR010V
Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8CWFR012V
Res Thick Film 1206 12m Ohm 1% 1W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Res Current Sense Thick Film 1206 10m Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Metal Strip 1206 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Res Metal Plate 1206 0.01 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 1206 0.011 Ohm 1% 1W 0ppm/C to 200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.011ohm, 0.1049V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 500mW 11mOhm ±200ppm/C
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 1206 CASE 11MOHM +/-1% 1W +/-200PPM/C
Current Sense Resistors - SMD 1206 0.011ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Erj Series, 0.011 Ohm, 1 W, 1%, 1206 [3216 Metric] Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8BWFR011V
Panasonic ERJ8BWFR011V - Current Sensing Chip Resistors
RES, THICK FILM, 1206, 0R011, 1%, 1W; Resistance: 0.011ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficien