Panasonic ERJ-8BQFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页5 年前
Panasonic
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
相关零件
PanasonicERJ-8RQFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRL1206FR-070R68L
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R68L
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8RQFR62V
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.25W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP4-2176055-5
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8BQFR62V
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.5W ±250ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.5831V, 1% +/-Tol, 0,250ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 1206 / 1% / 0,68Ohm / 0,5W / T.C.R.
SMD Thick Film 1206 0,5W 1% 0,68R
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 680MOHM +/-1%.33W +/-250PPM/C
Panasonic ERJ8BQFR68V - Current Sensing Chip Resistors
Res, R68, 1%, 0.5W, Thick Film, 1206; Resistance:0.68Ohm; Product Range:Erj-8B Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8BQFR68V