Panasonic ERJ-6RQF1R8V
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页4 年前
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-071R8L
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±200ppm/℃ 1.8Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 1.8Ohm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRC0805FR-071R69L
Res Thick Film 0805 1.69 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-071R62L
Res Thick Film 0805 1.62 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.96 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Thick Film Chip Res, 0805, Low Ohmic,1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RQF1R8V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.8ohm, 0.4743V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 0805 CASE 1.8OHM +/-1%.125W +/-200PPM/C
Panasonic ERJ6RQF1R8V - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 0805, 0.125W, 1%, 1R8; Resistance: 1.8ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficient: ±