Panasonic ERJ-6RBD5900V
Res Thick Film 0805 590 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Farnell
Newark
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-6RBD5600V
Res Thick Film 0805 560 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D5900V
Res Thick Film 0805 590 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6RBD6200V
Res Thick Film 0805 620 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0805DRE07560RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 560ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805DRE07634RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 634ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 590ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 590 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6RBD5900V - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Res - 0805 590Ohms 0.5%
Res, 590R, 0.5%, 0.1W, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:590Ohm; Product Range:Erj6R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RBD5900V