Panasonic ERJ-6RBD3001V
Res Thick Film 0805 3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页5 年前
Panasonic
Newark
Farnell
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-02-02
相关零件
PanasonicERJ6RBD2701V
Res Thick Film 0805 2.7K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PB6D3001V
Res Thick Film 0805 3K Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6RBD3301V
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 3.3 kΩ, 0.1 W, ±0.5 %, ERJ6RBD3301V
Yageo GroupRT0805DRE073KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805DR-073KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0805 3kOhm 0.5% Paper T/R
Yageo GroupRT0805DRE073K01L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 3010ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 3 kΩ, 0.1 W, ±0.5 %, ERJ6RBD3001V
Thick Film Resistors - SMD 0805 Resistor 0.5% 50ppm 3KOhm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 3000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 3000 ½, 0.5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6RBD3001V - General Purpose Chip Resistors
Res, 3K, 0.5%, 0.1W, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:3Kohm; Product Range:Erj6R Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 0.5%; Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6RBD3001V