Panasonic ERJ-6GEYJ754V
Res Thick Film 0805 750K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Farnell
Newark
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-10.93%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Res Thick Film 0805 750K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 750K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 680000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 680K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 820000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 820K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 750kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 750Kohm, 7 in
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 750000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 750kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 750000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0805 750Kohms 5% AEC-Q200
Panasonic ERJ6GEYJ754V - General Purpose Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 750 Kohm, 125 Mw, - 5%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ754V
RES, 750K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 750kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick; Available until stocks are exhausted