Panasonic ERJ-6GEYJ474V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 470kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet6 页7 年前
DigiKey
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Res Thick Film 0805 470K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 470 kOhm, ± 5%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 470kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, Thick Film Chip; 470 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V
Res Thick Film 0805 510K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 430K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 470kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 470 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 470000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;470Kohm
Thick Film Chip Resistor, 470000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 470K, 5%, 0.125W, 0805
Panasonic ERJ6GEYJ474V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Resistance technical notation: 470K Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 470 kOhm
Resistance:470kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes