Panasonic ERJ-6GEYJ2R7V
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 1/8W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表和文档
Panasonic
Datasheet0 页0 年前
Farnell
Master Electronics
Newark
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.71%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-072R7L
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-072R7L
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 2.7Ohm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 2.7 Ohm 5% 0.4W ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% -100ppm/℃~+600ppm/℃ 2.7Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% -100/ +600ppm/C 2.7Ohm 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 2.7ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 0805 2.7ohms 5% Tol AEC-Q200
Panasonic ERJ6GEYJ2R7V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 2.7 Ohm
Res, 2R7, 5%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:2.7Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ2R7V