Panasonic ERJ-6GEYJ124V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 120kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet0 页0 年前
Datasheet7 页5 年前
Datasheet6 页11 年前
Datasheet7 页13 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
JRH Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.51%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
相关零件
Res Thick Film 0805 120K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C SMD Automotive Paper T/R
Res Thick Film 0805 120K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 120000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6GEYJ114V
Res Thick Film 0805 110K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 130K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/°C SMD Automotive Paper T/R
Res Thick Film 0805 110K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Resistor;Thick Film;Res 120 Kilohms;Pwr-Rtg 0.125 W;Tol 5%;SMT;0805;Cut Tape
ERJ Series 0805 120 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 120kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 120000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0805 120Kohms 5% AEC-Q200
RES, THICK FILM, 120K, 5%, 0.125W, 0805
RESISTOR, THICK FILM, 0805, 120KOHM, 5%,
Panasonic ERJ6GEYJ124V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:120kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes