Panasonic ERJ-6DQJR51V
Res Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
3 个月趋势:
-2.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-02-18
相关零件
TE ConnectivityRLP73K2AR51JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.51 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R51L
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 510mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity2-2176054-4
Res High Power Current Sense Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 1/4W ±300ppm/°C Molded Paper T/R
TE Connectivity2-2176054-4
Yageo GroupRL0805JR-070R47L
Res Thick Film 0805 0.47 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±300ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL0805JR-070R5L
Low Ohmic Chip Resistor Thick Film 0805 500mOhm 5% Paper T/R
描述
ERJ 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 510mOhms 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.51ohm, 0.505V, 5% +/-Tol, 0,100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Current Sense Resistors - SMD 0805 510mOhms 5% Curr Sens AEC-Q200
Panasonic ERJ6DQJR51V - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 0R51, 0.5W, 0805; Resistance:0.51Ohm; Product Range:Erj-6D Series; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Length:2.01Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-6DQJR51V